De serie zal in tegenstelling tot eerdere berichten volgens een van de makers niet in Nieuw-Zeeland worden opgenomen.Is al wel bekend waar dan wel? of kunnen we ons daar ook nog flink over drukmaken?
al met al vind ik het een slecht idee om de 'afsluiter' van de molserie met bekende nederlanders te doen..
dus AVRO: AUB niet doen!
Maar als je eenmaal beroemde Nederlanders hebt, hoe krijg je ze dan zo gek dat ze alles op alles zetten om de opdrachten te winnen?
Dus toch bekende nederlanders... dan hebben ze in ieder geval 2 kijkers minder. Zou een beetje zonde zijn van de goede herinneringen die ik heb aan de eerdere series.Er zijn al vier series geweest met onbekende Nederlanders, 'Wie is de Mol?' was naar mijn bescheiden mening wel aan vernieuwing toe. Dat series met bekende Nederlanders niet per definitie een flop hoeven te worden, heeft Fort Boyard wel bewezen. Wel is het belangrijk dat je zoiets goed aanpakt, maar daarom ook dit topic.
Het leuke aan het werken met onbekende nederlanders is, dat je als kijker helemaal nog geen beeld bij die mensen hebt, dat groeit langzamerhand. Ze zijn dan ook veel moeilijker te doorgronden...Is dat wel zo? Hoe goed ken je nou eigenlijk de bekende Nederlanders? Als de beproevingen zwaar gaan worden (dat hoop ik wel in elk geval) en de wil om te winnen hoog, dan krijg je (denk ik) een andere bekende Nederlander te zien dan je tot dan toe altijd voor de camera zag.
Dus toch bekende nederlanders... dan hebben ze in ieder geval 2 kijkers minder. Zou een beetje zonde zijn van de goede herinneringen die ik heb aan de eerdere series.
Ofwel: alsjeblieft niet doen. Dan maar geen vijfde serie.
RB
Hoi RB,
Allereerst welkom op het WieIsDeMol.Com forum :)
Er zijn al vier series geweest met onbekende Nederlanders, 'Wie is de Mol?' was naar mijn bescheiden mening wel aan vernieuwing toe. Dat series met bekende Nederlanders niet per definitie een flop hoeven te worden, heeft Fort Boyard wel bewezen. Wel is het belangrijk dat je zoiets goed aanpakt, maar daarom ook dit topic.
Ik denk dat discussieren over wel of geen BNners niet echt het doel van dit topic was. De Avro/IDTV heeft besloten om dat te doen. Laten we hier overleggen over hoe je wel een goede serie kunt maken met BNners.
- Jurgen Raymann (altijd (nou...) lachen).Familie van een kennis van mij; niet doen zou ik zeggen, hij is in het echt erg irritant :P
bedoel je dat men pas op het eind gaat raden wie de mol in het gezelschap was? Of dat er per opdracht een ander de mol is? In het laatste geval wordt het steeds makkelijker om de mol te raden. Persoonlijk lijkt het mij dat het oorspronkelijke concept ook voor de BN-variant kan voldoen. MITS iedereen er maar serieus mee bezig is. Dat laatste zegt zo'n beetje iedereen in dit topic, dus dat is wel een belangrijk gegeven.
Groep BNers verslaat de mol of mol verslaat de groep.
Maar ook hoe vaker de mol geraden wordt, hoe lager de score van de mol.
Ik snap er eerlijk gezegd niet zoveel van, C en P. Maar dat kan ook aan mij liggen. (Persoonlijk ben ik enorm fan de huidige formule en dan vooral de wekelijkse spannende eliminatie)Elimatie kan toch.
Elimatie kan toch.
Voordeel wekelijks spanning, is hier een alternatief voor ?
Nadeel je verliest kwaliteiten uit de groep.
Misschien kan de groep kiezen welke kwaliteite(rol in de groep) ze in de volgende opdrachten het minst denkt nodig te hebben en betreffende persoon naar huis sturen, of zou dit teveel ruzie geven? :o
Het zal de BNers wel motiveren denk ik.
(Oh ja, wat betreft de mol, deze moet proberen te winnen, bij teveel risico raden teveel mensen de mol, bij te weinig risico haalt de mol te weinig punten in het spel.)
.., Spijkerman en zijn cabaret (niet allemaal tegelijk natuurlijk),...Daarvan zijn er zojuist twee naar de AVRO overgestapt ;)
En als de mol dan wordt weggestuurd? Bovendien vind ik het leuker als degene die het minst weet, moet vertrekken. Maar als jij er anders over denkt, dan mag dat hoor. :). Maar ik heb je plannen voor een nieuw concept gelezen en ik snapte het niet echt. Weet het publiek (de kijker) dan bij voorbaat al wie de mol is? Op zich wel een leuk idee, omdat de mol ook kan winnen, maar wat meer uitleg graag svp.Vraag naar vernieuwing is niet door mij gesteld, hooguit probeer ik iets van een antwoord te geven, bij voorkeur aangevuld door anderen.
Vraag naar vernieuwing is niet door mij gesteld, hooguit probeer ik iets van een antwoord te geven, bij voorkeur aangevuld door anderen.
Ja, dat is oke, heel goed zelfs! ::ok:: ,maar ik had dus nog de vraag: Weet het publiek (de kijker) ook wie de mol is?De kijker weet niet wie de mol is. Het is misschien mogelijk dat de kijkers stemmen (per aflevering?) wie de mol is.
op de valreep nog even mijn lijstje:
rick niemann
ilse de lange
raoul heertje
ruud gullit
sonja barend
brigitte kaandorp
danny de munck
bridget maasland
joost zwagerman
mart smeets
zoiets??
Als Vlaming, toch mijn BN lijstje:
- Karen Mulder
- The Lau
- Antje Monteiro
In Deel 2 is de direkte motivatie van de
mollen echter verdwenen. Bovendien hangt de loser-mol van deel 1 er nu helemaal een
beetje bij.
Daarnaast onstaat in de finale de volgende situatie :
De verhoudingen van de deelnemers van de oorspronkelijke team1/team2 moet eigenlijk
wel 2/2 zijn. (Want bij 1/3 is voor iedereen
1 mol direkt duidelijk). Maar ook bij de verhouding 2/2 weten de niet mollen van hun eigen oorspronkelijke team in ieder geval de
mol. En kennen de deelnemers tezamen nu dus
de vollledige rolverdeling.
Als Vlaming, toch mijn BN lijstje:[li]Tatjana Simic[/li][/b] ;D
- Johan Cruyff
[li]Joop Zoetemelk[/li]
[li]Rutger Hauer[/li]
[li]Katja Schuurman[/li]
[li]Peter Jan Rens[/li]
[li]Karen Mulder[/li]
[li]The Lau[/li]
[li]Bridget[/li]
[li]Antje Monteiro[/li]
[/list]
Prima, alleen die lokatie??
tja als locatie hebben we ijs en sneeuw toch al gehad in canada....
ik zou deze keer kiezen voor een locatie in afrika of azie.... ::ok::
-Plien- van Plien en Bianca (ken achternaam niet)ja die moet er zeker bij, als widm-fan! ::ok::
tja als locatie hebben we ijs en sneeuw toch al gehad in canada....
ik zou deze keer kiezen voor een locatie in afrika of azie.... ::ok::
Wees niet bang, ik ga het niet meer hebben over BN-ers of geen BN-ers... Wel heb ik een idee voor een nieuw concept om WISDM nieuw leven in te blazen (BN-ers of niet...).
Wie zijn de mollen? speelt zich (na alle ontberingen in Canada) weer eens af in een warm land: Spanje.
Fase 1:
We beginnen deze WZDM met twee teams van elk 8 personen. In elk van deze teams zit een mol. Beide teams beginnen op een verschillend punt en moeten in 4 stappen zo snel mogelijk Madrid bereiken. Voor elke stap moeten twee opdrachten succesvol worden afgesloten. In elke stap is € 10.000 euro te winnen en na elke stap valt er via de gebruikelijke eliminatie 1 persoon af.
De mol kan geen geld verliezen, maar heeft als doel de tocht naar Madrid te vertragen. Als er een opdracht mislukt, zal er een nieuwe opdracht moeten worden gedaan om toch aan het benodigde aantal geslaagde opdrachten te komen om verder te komen.
Uiteindelijk bereikt beide teams met 4 personen (waaronder een mol) Madrid met € 40.000. Slechts 1 team is er als eerste. De laatste opdracht kan een soort race tegen de klok zijn voor beide teams eindigend op hetzelfde punt; dit in het hypothetische geval dat beide teams op dezelfde dag in Madrid aankomen en aan de laatste opdracht beginnen.
Het team wat als eerste aankomt, mag de €40.000 als eigen geld verdelen. Dit is dus sowieso gewonnen. Uitzondering is de mol, die zijn €10.000 in de pot moet storten. De deelnemers krijgen hun eigen geld pas na afloop, anders zou nu al bekend zijn wie de mol in dit team is.
Het geld van het team dat als tweede aankomt, wordt in de pot gestort op € 10.000 na. Dit bedrag is (ook na afloop) voor de mol van dit team, die blijkbaar het beste heeft gemold.
Kortom: deze fase heeft twee nieuwe competitie elementen: wie is het snelste team? en wie is de beste mol?. Daarnaast heeft deze fase een sterke financiële prikkel, zodat er wellicht ook weer wat harder wordt gewerkt aan het slagen van de opdrachten. Eventueel kan er ook een niet-financiële prijs worden toegevoegd (als prikkel voor de deelnemers die alleen op de mol focussen en niet voor het geld gaan), bijvoorbeeld dat het winnende team alvast informatie krijgt over de deelnemers van het verliezende team en zo dus in de tweede fase in het voordeel kan zijn.
Fase 1 zal 4 tot 6 afleveringen opleveren (afhankelijk van hoe lang het duurt om in Madrid te komen).
Fase 2:
De restanten van de twee teams worden samengevoegd tot 1 team, en vanaf nu gaan we verder volgens de reguliere Mol aanpak. Althans... We hebben nu dus een team van 8 mensen met 2 mollen! Dat er twee mollen zijn, is bij iedereen bekend (in tegenstelling tot de 2-mollen theorie die de laatste WISDM nog wel eens langs kwamm...). Bovendien kent iedereen de ene helft van het team inmiddels redelijk, maar de andere helft nog helemaal niet. Misschien ken je de mol in je eigen team al wel, maar je moet op zoek naar de tweede mol wil je verder komen... baldibladiblaaaa
Het feit dat de makers naar jullie zijn toegekomen voor feedback is natuurlijk een prachtige erkenning, is dat ook de reden dat jullie het BN-plan zo lijken te ondersteunen, of is jullie rol meer om het niet direct af te laten schieten?We streven er altijd naar objectief te blijven. Zo ook op het gebied van deze nieuwe ontwikkelingen. Bij voorbaat afschieten hoort daar niet bij (dat zou getuigen van een 'wat de boer niet kent'-mentaliteit).
Maar hoe gaan ze het doen qua budget? Ik heb het duistere vermoeden dat BN'ers het niet voor niets zullen doen.Misschien als je Patty Brard vraagt... D'r zijn echt nog wel BN'ers die voor het goeie doel willen werken (zie bijvoorbeeld Heartbeat VIPS wat ik overigens ook een bijzonder goed voorbeeld vind van een geslaagd BN'ers format).
Er wordt gevraagd om een lijst samen te stellen met BN'ers die het leuk zouden kunnen doen.Lees de eerste post van dit topic nog maar eens. Het gaat er juist om te brainstorm over hoe je een groep BN-kandidaten gemotiveerd krijgt. De samenstelling is daar slechts een deelaspect van.
Verder nog een opmerking, niet als aanval bedoeld op de makers van deze mooie website maar ik ben me er van bewust dat het zo wel kan overkomen. Mea culpa. Het feit dat de makers naar jullie zijn toegekomen voor feedback is natuurlijk een prachtige erkenning, is dat ook de reden dat jullie het BN-plan zo lijken te ondersteunen, of is jullie rol meer om het niet direct af te laten schieten?
Succes.
Nu hebben we wel genoeg lijstjes met mensen om mee te doen, maar hoe kunnen we verder deze serie tot de beste maken?
(ik blijf bij mijn standpunt dat een BN WISDM voor mij niet interessant is en ik er dus ook niet naar ga kijken)Tja, eigen keuze, maar in mijn mening is WIDM zo'n goed concept dat ik het reden genoeg vind om toch te kijken, ook al walg je van al die BN-ers.
Thom,
je kijkt nu vooral naar BN-ers als de commerciele soapies. Het begrip strekt nog veel verder, de politiek, schrijvers, muzikanten etc. en ik denk dat er (ook) in die groepen gekeken moet worden, wat sowieso een oplossing is voor het ons-kent-ons probleem.
Jippie jippie jeeedepee!!!!
Yes, laten we hopen dat dat gedoe over de bners ook is gelezen, en dat ze gewoon onbekende nemen ::bravo:: ::bravo:: ::bravo:: ::bravo:: ::bravo:: ::bravo:: ::bravo::
of gewoon 1 goed doel waar voor gespeeld word...anders krijg je zo'n waku waku idee hahaha dus er is een goed doel en iedereen speelt voor dat goede doel
Je zult de bn'ers die mee willen doen moeten screenen op de criteria die voor de on'ers gelden en niet op hun mate van bekendheid.Mee eens! Dat spreekt voor zich en ik heb er ook vertrouwen in dat dat goed zal gebeuren. ::ok::
Een paar sugestie´s:
Als we met goede doelen gaan werken lijkt het me handiger als ieder voor een eigen goed doel speelt, en alleen de winnaar geld krijgt (hoe wil je het anders verdelen eigenlijk?). Dat bevordert het competitie-element.Dat denk ik niet.
Niet het "verloren" geld aan een goed doel van de mol geven, anders maakt het weer niet zo veel uit of een opdracht gewonnen of verloren wordt... het geld écht "verliezen" is veel erger, en men zal dus beter hun best doen....?
Dat denk ik niet.
"Ach, het gaat toch naar een goed doel. Of het nou de zeehondjes in hardewijk gaat of naar het wereld natuurfonds..."
Of je moet zorgen dat de kandidaten niet weten dat het verloren geld toch stiekum nog naar een goed doel gaat. Maar zelfs dan nog; waarom zou je dan als mol mollen?
Lang geleden dat ik hier was. Maar ja, ook lang geen mol meer gehad.;D Idd lang geleden Aggie! Welcome back (al ben ik hier zelf ook niet veel meer...)
Ik ben erg blij met een nieuwe mol, maar het idee van bekende Nederlanders doet me gruwelen. Nu weet ik ook wel dat vorig jaar dingen moeilijk waren. De Belgische mol viel tegen doordat de echte mol snel bekend was bij de kandi's en de Nederlandse mol had ook problemen met kandidaten die het spelletje TE goed kenden. Toch was vorig jaar (NL) een GOED moljaar. De mol was toch verassend.Ik weet niet of de kandi's de mol nou zo snel door hadden.. sommige wel ja, maar Sandra in België stemde in de finale volgens mij op Stijn, en Ferdi zat tot het einde ook behoorlijk mis (wilde n.b. een complot smeden met de mol!)
Als het aan mij ligt komt er weer een gewone mol met daarin restricties, bijvoorbeeld:Goeie suggesties! ::ok:: Maakt het spel toch wat ingewikkelder maar wel binnen het echte 'mol-concept'.
- Elke kandidaat die in een opdracht zat die geld opleverde, krijgt een pasvraag. Was het het maximale bedrag: twee pasvragen.
of
- Elke kandidaat die in een opdracht zat die mislukte, krijgt die afleveringen zeker geen vrijstelling
En daarnaast:
- GEEN eigen geld meer laten winnen. Dat leidt alleen maar nog meer af.
Er valt voor de kandidaten dan nog genoeg 'verdacht' te doen, maar het einddoel, het geld, blijft bepalend.
Het idee voor BN'ers is goed voor de kijkcijfers en zal een voorwaarde van de Avro geweest kunnen zijn om de 4e serie niet als laatste serie gezien te hebben. De '(bijna) onbekende BVlamingen en BNederlanders'-combinatie spreekt mij zeer goed aan!De Belgen-tegen-de-Nederlanders combinatie hoeft van mij niet zo. Daar hebben we al zo veel van... :-\\
Denk aan Angela's programma van tig jaar terug (ben de titel vergeten, maar Wendy van Dijk doet hetzelfde met Hart in Aktie).
Uhuh.. van programma's waarin BN/V'ers de kijkcijfers op moeten krikken ook.
De Belgen-tegen-de-Nederlanders combinatie hoeft van mij niet zo. Daar hebben we al zo veel van... :-\\
Yvonne van Gennip en Wouke van Scherrenburg (of zoiets) zijn gevraagd.en wie zijn dat? ???
Ik denk dat de doelgroep van Bobo’s een ander soort bn-ers verwacht dan de doelgroep van de MOL. Er zitten vast wel een paar bij die eventueel wel zouden passen in de mol.
1. Katja Schuurman Liever niet
2. Robert Jensen Heeft meestal een grote bek en kan lachwekkend zijn. Accepted
3. Gerard Joling Ja
4. Theo van Gogh Meschien
5. Georgina Verbaan Liever Niet
6. Daan Schuurmans Liever niet,maar als Katja en Georgina en Froukje er niet bij zijn,dan meschien wel.
7. Patricia Paay (jong????)Meschien
8. Fabienne de Vries Meschien te gewend aan de warmte en kan heel goed engels,ideaal voor als Mol meschien,maar als kanidaat zou het meschien te simpel worden voor haar.
9. Beau van Erven Dorens Zorg er voor dat zijn hand niet goed in beeld komt als hij als mol gekozen zou worden,ik herkan zijn hand groote en zijn ring namelijk heel makkelijk.Kan wel makkelijk veranderen van karakter volgens mij.
10. Tatum Dagelet Liever niet
Een bekendheid van 100% van alle deelnemers bij alle kijkers is volgend mij ook niet noodzakelijk. Mee eens,maar ook niet te onbekend
Rood = Ken ik niet
Groen = Ken ik
Oranje = Vaag/wel is van gehoord/Alleen van naam
1. Cabaretiers Herman van Veen; Bianca van Bennekom
2. Journalisten Hans Smit; Iwris Kelly
3. Radiopresentatoren Fred Siebelink; Claudia de Breij
4. Musici Wibi Soerjadi; Ilse DeLange
5. Beeldend kunstenaars Sam Drukker; Gerti Bierenbroodspot
6. Schrijvers Arnon Grumberg; Yvonne Kroonenberg
7. Politici Jeroen Dijsselbloem; Agnes Kant;
8. Sporters Rintje Ritsma; Inge de Bruijn
9. Acteurs Han Romer; Elvan Akyildiz;
10. Presentatoren Leo de Haas; Yvon Jaspers
sander de heer zat altijd bij ruud de wild nu heeft hij iig een radio programma op zondag ( de heer zij met u) wel een leuke jongen.... en is de broer van zijn zus (duh :P) waar ik toneelles van heb gehad... ;D
:o :o bij sbs6 zag k dat de site van idtv gehackt is en dat de hacker alle informatie en dergelijke heeft kunnen zien. ::oink::
heeft nog iemand dat gezien?
(oude foto) Yvon jaspers
(http://www.hetklokhuis.nl/kijk/demakers/gfx-makers/yvon-thorax2.jpg)
- Simone Kleinsma (Ja dit vind ik ook een - Ron Brandsteder (Niet meer zo veel in het nieuws en is toch bekend)
- Die man van de reclame van het telefoonboek (lijkt me ook wel een goed type)
Yvon Jaspers (ze is jong en vrolijke uitstraling)
- Kees Driehuis (per seconde wijzer. hij kan heel grappig zijn)
- Robert ten Brink (Ook een grappig iemand)
- Anita Witzier (Spoorloos. Leuk iemand)
- Wouter Bos (Je moet toch ook een politiek iemand hebben, en om balkenende te vragen...)
- Joris Lutz (zit nu in Kaft. Grappig)
- Bert van Leeuwen (oa. familiediner, jong. Leuk om er ook iemand bij te hebben van de eo, hihi)
- Chazia Mourali (Kan ze ook zo bazig blijven bij het zoeken naar de mol...?)
- Joris Lindsen (Taxi)
- Plien van Bianca
- Rob de Geus (smaakpolitie)
- Carry Slee (Ik denk dat ze wel slim is)
Als dit toch de laatste WieIsDeMol wordt, lijkt het me erg leuk om behalve de terugblik op de sabotageacties ook een kijkje achter de schermen te krijgen. Hoe wordt het programma gemaakt. Hoe verloopt de screening, hoe wordt de :) gekozen, de opdrachten bedacht, hoe worden de makers gescheiden gehouden van deelnemers etc. etc. Kortom hoe komt zo'n complex programma tot stand.
Ik weet niet echt of dit binnen de grote opsomming van BNérs moet, maar om een nieuw topic aan te maken vind ik weer overdreven.
Idd, de tv wordt steeds erger.
Nog 9 maanden tot de mol.
Hadden ze al bekend gemaakt dat WieIsDeMol in Australië zal worden opgenomen???
(volgens mij was het gister of eergister bij een sbs-show-nieuws-program-iets-ding)
Nou, ik wil geen roet in de ogen (huh? ja!) strooien, maar is het niet hèèl onwaarschijnlijk dat deze weer in Australië wordt opgenomen, net als WIDM1?
Zal wel aan mij liggen :-\\
Ik zou opzich nog wel eens een WIDM willen zien met het CMC-concept (dus de hele wereld rondreizen).
Ik ben wel voor het idee van lynnlynn. Het zijn bekende mensen die het spel goed kennen en er ook echt voor gaan om dan misschien alsnog te winnen, als ze dat bij eerdere molserie niet gelukt is. Ik zie er wel wat in. De motivatie is er in ieder geval dan wel en het is zeker spannender.Ja, misschien wel.
Ik heb vandaag op de radio (noordzee fm) gehoord dat "marc marie huibrechts" meedoet ::oink::
Ik vind dat Ilse deLange er aan had mee moeten doen =] En leden van Men2B (lees: Nils &Steven>:D)